Sorgun ilçesinde vatandaşlar, Ramazan Bayramı arifesinde ilçe merkezi ve köylerdeki mezarlıklara akın etti. Sorgun Müftüsü İsa Yaykın, kabir ziyaretlerinin İslam dininde özel bir yeri ve önemi olduğunu belirtti. Yaykın, Müslümanların arife günü ve bayramın birinci günü kaybettikleri yakınlarına dua okumak için mezarlıkları ziyaret etmelerinin, büyüklerine veya yakınlarına duydukları özlem ve sevginin işaret olduğunu söyledi.